باند آموند یا پن کانوایر چیست و چه کاربردی دارد | سیبا رول

0

باند آموند چیست ؟ پن کانوایر با توجه به نوع کاربری، به شکل های متفاوتی ساخته میشود. باند آموند دارای تحمل بالاتری نسب به نوار نقاله یا همان غلطک نوار نقاله دارد. در واقع این باندها نوعی هرزگرد و رولر با ضریب اطمینان بالا برای استفاده در سیستم های انتقال مواد با درجه حرارت های بالا میباشد. لازم به ذکر است که باندآموند قابل استفاده در شیب های تند و نوارهایی با سرعت بالا نیز میباشد. بطور کلی بانداموند دارای تحمل فشار بالاتر، تحمل سرعت بالاتر همچنین تحمل دمای بالاتری نسبت تسمه نقاله را در خطوط انتقال دارد. اگر قصد خرید باند آموند را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا بطور کامل از نحوه طراحی باند آموند و تولید باند آموند شما را آشنا کنیم.

مشخصات فنی باندآموند

در ساخت باند آموند از شاسی و نیروی محرکه، چرخ و باکت های باندآموند و همچنین زنجیر برای انتقال نیرو استفاده شده است که این نیروی محرکه توسط موتور تولید شده و از طریق زنجیرها و باکت انتقال داده میشود. با انجام این عملیات حرکت باکت های این باند که دارای مواد هستند، محقق میشود. همچنین لازم به ذکر است که استراکچر باند آموند از فلزاتی با آلیاژهای مختلف که معمولا از قوطی، نبشی، تیر آهن های آهنی و فولادهای سرد میباشد، ساخته میشود.

کاربرد باند آموند

با توجه به مشخصات فنی گفته شده در قسمت قبل، باندآموند های دارای کاربردهای فراوانی نیز میباشد که مهمترین آن ها را در این بخش توضیح خواهیم داد. به دلیل وجود باکت در این باندها، مواد داخل آنها قرار میگیرد به همین خاطر میتوان از باندهای آموند در سطوح شیب دار استفاده کرد. از دیگر کاربردهای مهم این نوع باندها میتوان به این موضوع اشاره کرد که این باندها که از شاسی و سیستم انتقال و باکت های باندآموند تشکیل شده که در بخش قبلی بطور کامل توضیح دادیم، در صنایعی مانند کلینکر کارخانجات سیمان نیز کاربرد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت باند آموند با شماره تلفن های سیبا رول تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید